اخبار موبایل

تمامی قابلیت‌های آیفون 6S


• نویسنده: محمدحسین نوروزی     • تاریخ ارسال خبر: جمعه ۴ دی ماه ۱۳۹۴     • گروه خبری: اخبار موبایل    


شب گذشته طی مراسمی آیفون‌های جدید را معرفی کرد. آیفون 6S و آیفون 6S پلاس نام نسل جدید از گوشی‌های هوشمند شرکت اپل است که تغییرات ظاهری زیادی نداشته و تنها رنگ رز گلد به مجموعه رنگ‌های آیفون اضافه شده است.

بالاخره اپل سری S از آخرین نسل گوشی‌های آیفون را معرفی کرد. اگرچه آیفون 6S و آیفون 6S پلاس از لحاظ ظاهری تغییراتی نسبت به آیفون‌های سال گذشته نداشته‌اند اما شرکت اپل قابلیت‌های جدیدی را در آن‌‌ها تعبیه کرده که در ادامه نگاهی جامع به این قابلیت‌ها خواهیم داشت.

اپل به گفته‌ی اپل زمانی که آیفون ۶ اس را در دست می‌گیرید احساسی که با کار کردن با آن به دست می‌آورید را تا به حال در هیچ یک از گوشی‌های هوشمند تجربه نکرده‌اید!

 

3D Touch

3dtouch endframe small

تنها با یک فشارکوچک قابلیت 3D تاچ فعال شده و این امکان را به شما می‌دهد تا کارهای جدید بسیاری را انجام دهید. آیفون جدید قابلیت چند-لمسی را به همراه دارد که راه تعامل کاربران با تکنولوژی را تغییر می‌دهد. با کمک 3D Touch می‌توان کارهایی که قبلا قادر به انجام آن نبودید را انجام دهید، این قابلیت اجازه می‌دهد تا تمامی کارهای ضروری را سریع و بدون هیچ زحمتی انجام دهید. این قابلیت به لطف وجود موتور تپتیک پاسخ و فیدبک را سریعا به کاربر منتقل می‌کند. 

 

دوربین

cam

  • سنسور ۱۲ مگا پیکسلی
  • فیلم‌برداری 4K
  • قابلیت Live Photos

بالاخره اپل سنسور دوربین آیفون‌ها را ارتقا داد و آیفون‌های جدید به سنسور ۱۲ مگا پیکسلی مجهز هستند. علاوه بر این قابلیت فیلم‌برداری 4K و Live Photos نیز به لیست ویژگی‌های جدید دوربین آیفون 6S اضافه شده‌اند. به عقیده‌ی اپل دوربین ۱۲ مگا پیکسلی آیفون‌های جدید پیشرفته‌ترین دوربین گوشی‌های هوشمند دنیا است؛ تصاویر ثبت شده به واسطه‌ی این دوربین دقیق‌تر، واضح‌تر و زیباتر است. رزولوشن در آیفون جدید بیشتر شده و از این‌رو می‌توان ویدئوهایی با رزولوشن 1080p فول اچ‌دی ضبط کرد. علاوه بر این سنسور دوربین سلفی نیز ۵ مگا پیکسلی شده تا کاربران بتوانند تصاویر اچ‌دی سلفی واضح‌تر و زیباتری را ثبت کنند. همچنین قابلیت Live Photos تجربه‌ای جدید را فراهم می‌کند، به این صورت که در زمان عکاسی دوربین آیفون لحظاتی پس از فشار دادن کلید شاتر روی صفحه‌ی نمایش نیز به ثبت تصاویر می‌پردازد، در صورتی که پس از پایان یافتن فرایند انگشت خود را روی صفحه‌ی نمایش و تصاویر به آرامی فشار دهیم، مجموعه‌ی تصاویر ثبت شده به آرامی به همراه صدا پخش خواهند شد.